Monistrol de Calders

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monistrol de Calders
Komunë
noform
Vendndodhja
Monistrol de Calders is located in Spanjë
Monistrol de Calders
Monistrol de Calders

Koordinatat: 41°45′38″V 2°0′51″L / 41.76056°V 2.01417°L / 41.76056; 2.01417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages (Moianès after 24 May 2015)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.96 km2
Popullsia 689 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 45′ 38″ Veri

2° 0′ 51″ Lindje

Monistrol de Calders është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia. Monistrol de Calders ka 689 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]