Mons Kallentoft

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Mons Kallentoft

Mons Erik Ingemar Kallentoft (lindi më 15 prill 1968) është gazetarë dhe shkrimtarë suedezë. Ai u rrit në Ljungsbro jashtë Linköpingut. Ai ka shkruar dhjetë libra për inspektorin Malin Fors.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]