Mont-Laurent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-Laurent
Qytet
Vendndodhja
Mont-Laurent is located in Franca
Mont-Laurent
Mont-Laurent
49°28′12″V 4°28′50″L / 49.47°V 4.4805555555556°L / 49.47; 4.4805555555556Koordinatat: 49°28′12″V 4°28′50″L / 49.47°V 4.4805555555556°L / 49.47; 4.4805555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.83 km2
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 08306


Mont-Laurent është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mont-Laurent ka një popullsi prej 68 banorë dhe sipërfaqe 6.83 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-Laurent – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale