Mont-Saint-Remy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mont-Saint-Remy
Komunë
noform
Pamje nga Mont-Saint-Remy
Vendndodhja
Mont-Saint-Remy is located in Franca
Mont-Saint-Remy
Mont-Saint-Remy
49°23′20″V 4°28′54″L / 49.388888888889°V 4.4816666666667°L / 49.388888888889; 4.4816666666667Koordinatat: 49°23′20″V 4°28′54″L / 49.388888888889°V 4.4816666666667°L / 49.388888888889; 4.4816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.55 km2
Popullsia 53 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08309


Mont-Saint-Remy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mont-Saint-Remy ka një popullsi prej 53 banorë dhe sipërfaqe 7.55 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mont-Saint-Remy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale