Montcada i Reixac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montcada i Reixac
Qytet
Stema_figuraBandera de Montcada i Reixac.svg
Vendndodhja
Montcada i Reixac is located in Spanjë
Montcada i Reixac
Montcada i Reixac

Koordinatat: 41°29′14″V 2°11′16″L / 41.48722°V 2.18778°L / 41.48722; 2.18778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.34 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8110
Koordinatat 41° 29′ 14″ Veri

2° 11′ 16″ Lindje

Faqja Zyrtare www.montcada.cat


Montcada i Reixac është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montcada i Reixac ka 33453 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]