Montcheutin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montcheutin
Komunë
noform
Pamje nga Montcheutin
Vendndodhja
Montcheutin is located in Franca
Montcheutin
Montcheutin
49°17′29″V 4°49′15″L / 49.291388888889°V 4.8208333333333°L / 49.291388888889; 4.8208333333333Koordinatat: 49°17′29″V 4°49′15″L / 49.291388888889°V 4.8208333333333°L / 49.291388888889; 4.8208333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.64 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08296


Montcheutin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Montcheutin ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 9.64 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montcheutin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale