Montcy-Notre-Dame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montcy-Notre-Dame
Komunë
noform
Pamje nga Montcy-Notre-Dame
Stema_figura
Vendndodhja
Montcy-Notre-Dame is located in Franca
Montcy-Notre-Dame
Montcy-Notre-Dame
49°46′30″V 4°44′35″L / 49.775°V 4.7430555555556°L / 49.775; 4.7430555555556Koordinatat: 49°46′30″V 4°44′35″L / 49.775°V 4.7430555555556°L / 49.775; 4.7430555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.13 km2
Popullsia 1631 banorë
Dendësia 266 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08298


Montcy-Notre-Dame është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Montcy-Notre-Dame ka një popullsi prej 1631 banorë dhe sipërfaqe 6.13 km², me një dendësi prej 266 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montcy-Notre-Dame – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale