Montgon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montgon
Komunë
noform
Pamje nga Montgon
Stema_figura
Vendndodhja
Montgon is located in Franca
Montgon
Montgon
49°30′18″V 4°42′51″L / 49.505°V 4.7141666666667°L / 49.505; 4.7141666666667Koordinatat: 49°30′18″V 4°42′51″L / 49.505°V 4.7141666666667°L / 49.505; 4.7141666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.2 km2
Popullsia 66 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08301


Montgon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Montgon ka një popullsi prej 66 banorë dhe sipërfaqe 8.2 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montgon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale