Monthermé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monthermé
Komunë
noform
Pamje nga Monthermé
Stema_figura
Vendndodhja
Monthermé is located in Franca
Monthermé
Monthermé
49°53′08″V 4°43′53″L / 49.885555555556°V 4.7313888888889°L / 49.885555555556; 4.7313888888889Koordinatat: 49°53′08″V 4°43′53″L / 49.885555555556°V 4.7313888888889°L / 49.885555555556; 4.7313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.33 km2
Popullsia 2413 banorë
Dendësia 75 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08800
INSEE 08302


Monthermé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Monthermé ka një popullsi prej 2413 banorë dhe sipërfaqe 32.33 km², me një dendësi prej 75 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monthermé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale