Monthois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Monthois
Komunë
noform
Pamje nga Monthois
Stema_figura
Vendndodhja
Monthois is located in Franca
Monthois
Monthois
49°18′43″V 4°42′31″L / 49.311944444444°V 4.7086111111111°L / 49.311944444444; 4.7086111111111Koordinatat: 49°18′43″V 4°42′31″L / 49.311944444444°V 4.7086111111111°L / 49.311944444444; 4.7086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.98 km2
Popullsia 376 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08303


Monthois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Monthois ka një popullsi prej 376 banorë dhe sipërfaqe 11.98 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Monthois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale