Montigny-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-sur-Meuse
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-sur-Meuse
Vendndodhja
Montigny-sur-Meuse is located in Franca
Montigny-sur-Meuse
Montigny-sur-Meuse
50°02′57″V 4°43′18″L / 50.049166666667°V 4.7216666666667°L / 50.049166666667; 4.7216666666667Koordinatat: 50°02′57″V 4°43′18″L / 50.049166666667°V 4.7216666666667°L / 50.049166666667; 4.7216666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Popullsia 87 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08170
INSEE 08304


Montigny-sur-Meuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Montigny-sur-Meuse ka një popullsi prej 87 banorë dhe sipërfaqe 8.1 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-sur-Meuse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale