Montigny-sur-Vence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montigny-sur-Vence
Komunë
noform
Pamje nga Montigny-sur-Vence
Vendndodhja
Montigny-sur-Vence is located in Franca
Montigny-sur-Vence
Montigny-sur-Vence
49°38′48″V 4°37′02″L / 49.646666666667°V 4.6172222222222°L / 49.646666666667; 4.6172222222222Koordinatat: 49°38′48″V 4°37′02″L / 49.646666666667°V 4.6172222222222°L / 49.646666666667; 4.6172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.24 km2
Popullsia 215 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08305


Montigny-sur-Vence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Montigny-sur-Vence ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 8.24 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montigny-sur-Vence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale