Montmajor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montmajor
Komunë
Stema_figuraBandera de Montmajor.svg
Vendndodhja
Montmajor is located in Spanjë
Montmajor
Montmajor

Koordinatat: 42°13′9″V 1°44′9″L / 42.21917°V 1.73583°L / 42.21917; 1.73583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Corominas i Reig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.49 km2
Lartësia 756 m (m.n.d.)
Popullsia 472 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montmajorenc, montmajorenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 13′ 9″ Veri

1° 44′ 9″ Lindje

Faqja Zyrtare Town Website


Montmajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Montmajor ka 472 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 76.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]