Montmeillant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montmeillant
Komunë
noform
Pamje nga Montmeillant
Vendndodhja
Montmeillant is located in Franca
Montmeillant
Montmeillant
49°41′33″V 4°19′50″L / 49.6925°V 4.3305555555556°L / 49.6925; 4.3305555555556Koordinatat: 49°41′33″V 4°19′50″L / 49.6925°V 4.3305555555556°L / 49.6925; 4.3305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.02 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08307


Montmeillant është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Montmeillant ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 7.02 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Montmeillant – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale