Moosonee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Moosonee (kthjellim).


Moosonee
—  qytet  —
Pamje nga Moosonee

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Distrikti Cochrane
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°16′20″V 80°38′35″P / 51.272222°V 80.643056°P / 51.272222; -80.643056 (Moosonee)Koordinatat: 51°16′20″V 80°38′35″P / 51.272222°V 80.643056°P / 51.272222; -80.643056 (Moosonee)
Sipërfaqja 550,12 km2
Popullsia 1.725 banorë 2011
Dendësia 3,14 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Kodi Postar P0L 1Y0
Vendndodhja
Moosonee is located in Kanadaja
Moosonee
Moosonee
www.moosonee.ca/

Moosonee është një qytetDistrikti Cochrane, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 550.12 km² dhe popullsi 1725 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario