Moshçenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Moščenica
Mošćenica
—  Qytet  —
Moščenica is located in Kroacia
Moščenica
Moščenica
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Sisak-Moslavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.44°0′0″V 16.36°0′0″L / 45.44000°V 16.36000°L / 45.44000; 16.36000 (Moščenica)Koordinatat: 45.44°0′0″V 16.36°0′0″L / 45.44000°V 16.36000°L / 45.44000; 16.36000 (Moščenica)
Popullsia 2.481 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Moščenica (në Kroatisht Mošćenica) është një qytet në zhupaninë Sisak-MoslavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2481 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2471 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2348 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.4%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Sisak-Moslavina