Mouron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mouron
Komunë
noform
Pamje nga Mouron
Vendndodhja
Mouron is located in Franca
Mouron
Mouron
49°18′36″V 4°47′02″L / 49.31°V 4.7838888888889°L / 49.31; 4.7838888888889Koordinatat: 49°18′36″V 4°47′02″L / 49.31°V 4.7838888888889°L / 49.31; 4.7838888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.4 km2
Popullsia 82 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08310


Mouron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mouron ka një popullsi prej 82 banorë dhe sipërfaqe 6.4 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mouron (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale