Mouzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mouzon
Komunë
noform
Pamje nga Mouzon
Stema_figura
Vendndodhja
Mouzon is located in Franca
Mouzon
Mouzon
49°36′22″V 5°04′32″L / 49.606111111111°V 5.0755555555556°L / 49.606111111111; 5.0755555555556Koordinatat: 49°36′22″V 5°04′32″L / 49.606111111111°V 5.0755555555556°L / 49.606111111111; 5.0755555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.43 km2
Popullsia 2202 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08210
INSEE 08311
Faqja Zyrtare http://www.mouzon.fr/


Mouzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mouzon ka një popullsi prej 2202 banorë dhe sipërfaqe 34.43 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mouzon (commune déléguée) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale