Muhammed Abdul Halim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muhammed Abdul Halim
Të dhënat personale
Emri i plotëMuhammed Omar Abdul-Rahim Abdul-Halim
Data e lindjes24 shtator 1982
Vendi i lindjesAmman, Jordani
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualMansheyat Bani Hasan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999-2013Al-Baqa'a Club
2012Al-Ahli Club10(2)
2013-Mansheyat Bani Hasan
Ekipi kombëtar
2008-2009Jordania5
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Muhammed Omar Abdul-Rahim Abdul-Halim (lindi më 24 shtator 1982) është futbollistë jordanezë me prejardhje palestineze. Ai luan në skuadrën Mansheyat Bani Hasan si sulmues.