Mulliri i Islam Zenelit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mulliri i Islam Zenelit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pagarushë, Malishevë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1283

Mulliri i Islam Zenelit është një monument i trashëgimisë kulturore në Pagarushë, Malishevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]