Jump to content

Mulliri i Rexhep Shatrit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mulliri i Rexhep Shatrit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaDedaj, Prizren, Kosovë
NdërtuarShek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3395

Mulliri i Rexhep Shatrit është një monument i trashëgimisë kulturore në Dedaj, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]