Mursko Sredishqe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Mursko Središće)
Jump to navigation Jump to search
Mursko Središće
—  Qytet  —
Mursko Središće is located in Kroacia
Mursko Središće
Mursko Središće
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.51°0′0″V 16.44°0′0″L / 46.51000°V 16.44000°L / 46.51000; 16.44000 (Mursko Središće)Koordinatat: 46.51°0′0″V 16.44°0′0″L / 46.51000°V 16.44000°L / 46.51000; 16.44000 (Mursko Središće)
Popullsia 3.477 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Mursko Središće (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3477 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3465 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3322 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.35%[2].

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Međimurje