Mursko Sredishqe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mursko Središće
—  Qytet  —
Pamje nga Mursko Sredishqe

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Međimurje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.51°0′0″V 16.44°0′0″L / 46.51000°V 16.44000°L / 46.51000; 16.44000 (Mursko Središće)Koordinatat: 46.51°0′0″V 16.44°0′0″L / 46.51000°V 16.44000°L / 46.51000; 16.44000 (Mursko Središće)
Popullsia 3.477 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Mursko Središće is located in Kroacia
Mursko Središće
Mursko Središće

Mursko Središće (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë MeđimurjeKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3477 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3465 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3322 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.35%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Međimurje