Murtin-et-Bogny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Murtin-et-Bogny
Komunë
noform
Pamje nga Murtin-et-Bogny
Vendndodhja
Murtin-et-Bogny is located in Franca
Murtin-et-Bogny
Murtin-et-Bogny
49°49′01″V 4°32′15″L / 49.816944444444°V 4.5375°L / 49.816944444444; 4.5375Koordinatat: 49°49′01″V 4°32′15″L / 49.816944444444°V 4.5375°L / 49.816944444444; 4.5375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.11 km2
Popullsia 172 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08312


Murtin-et-Bogny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Murtin-et-Bogny ka një popullsi prej 172 banorë dhe sipërfaqe 7.11 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Murtin-et-Bogny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale