Muzeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Muze)
Jump to navigation Jump to search
Muzeu

Muzetë janë institucione jo-profitabile dhe të hapura pёr publikun që tё hulumtojnë, konservojnë, mbledhin, komunikojnë dhe ekspozojnë trashёgiminё e luajtshme për qëllime tё studimit, tё edukimit dhe tё shijimit nё shërbim tё shoqёrisё dhe tё zhvillimit të saj.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR TRASHËGIMINË KULTURORE Në amëzën assembly-kosova.org Archived 29 September 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine.