Në përvjetorin e martesës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Filmi "Në përvjetorin e martesës" flet për dy të moshuar të cilët vendosin të festojnë përvjetorin e 40-të të martesës në restostorantin ku kanë bërë edhe dasmën. Pas përpjekjeve të lodhshme për të gjetur lokalin në rrugët që kanë ndryshuar, pronari i lejon të futen brenda megjithë problemet që duket se ka me dikë në telefon. Çifti fillon festën e vet modeste derisa problemi në telefon bëhet real dhe ata duhet të fshihen për t’u bërë “dëshmitarë okular”.

[1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Regjia/Director:Artan Malaj
 • Skenari/Screenplay:Vladimir Prifti
 • Fotografia/DP:Stefan Gajo
 • Montazhi/editor:Klaudjo Sheldija
 • Muzika/Music:Ilirjan Mihali
 • Zëri/Sound:Gëzim Koni
 • Skenografia/Set Design:Erald Bakalli
 • Në Role/Cast:Drita Pelingu, Mërkur Bozgo, Sokol Angjeli,Florian Agalliu
 • Producent/Producer:Gëzim Sulaj
 • Prodhuar nga/Produced by:Teater Tv Studio-Al, Ged Film Production-Al
 • Financuar nga/Financed by:Qendra Kombëtare e Kinematografisë/ANC

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
 2. ^ https://issuu.com/nationalfilmcenter/docs/katalog-festivali-2012-ok