Jump to content

Në shtëpinë e 7 grave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"A Casa das Sete Mulheres" (sq.: Në shtëpinë e shtatë grave), është mini-serial brazilian i vitit 2003, me regji nga Teresa Lampréia dhe Jayme Monjardim.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky mini-serail tregon historinë e luftëtarit Giuseppe Garibaldi, por përshtatur nga Maria Adelaide Amaral dhe Walter Negrão.

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zërat e dubluar në shqip[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]