Bruno Gagliasso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bruno Gagliasso Marques (Rio de Janeiro, 13 prill, 1982) është një aktor Brazilian me origjin Italianë. Ai ka gjithashtu një vëlla më të madh, Thiago I cili luan edhe ai në telenovela.

U martua me aktoren Camila Rodrigues19 gusht 2006, por prapë është beqar. Ata u takuan duke xhiruar telenovelën América, ku ai xhironte rolin e një gay, Junior. U ndanë në 2008 nga Camila, para pak kohesh, pasi ajo dyshon për të si gay.

Është një kampion në Video game, video show, etj.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2009 – Ardhja e Indianeve... Tarso
 • 2008 - Ciranda e Gurit... Eduardo
 • 2007 – Parajsë Tropikale... Ivan Correia Novaes Cavalcanti
 • 2006 - Don (special)... Teo
 • 2006 – Zonjusha Sinja... Ricardo Garcia Sources
 • 2005 - América... Junior (Junior Sinval source)
 • 2003 – Famë dhe Dashuri... Ignatius Vasconcelos Amorim
 • 2003 – Në shtëpinë e 7 grave (miniseries)... Caetano
 • 2001 – Vajzat e nënës... Artur Rocha
 • 2000 - Vajzat... Rodrigo

Në film[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2002 – Zëri I së vërtetës (film I shkurtër) .... Lucas
 • 2005 - Zebra (dublues)

Në teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Një farë Van Googh

Çmime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Më i miri i vitit - Domingão do Faustão – aktori më i mirë i ri (novel "Parajse tropikale")
 • Çmimi i cilësisë Brazil (2007) - aktori më i mirë i ri (novel "Parajse tropikale")
 • Contigo Prize ! (2006) - Best Actor adjuvant (novel "Zonjusha Sinja")
 • Best of the year - Domingão do Faustão (2006) - Best Actor adjuvant (novel "Zonjusha Sinja")
 • Contigo Prize ! (2005) - Best Actor adjuvant (novel "América")


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.