Nana Ichise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nana Ichise
Të dhënat personale
Emri i plotëNana Ichise
Data e lindjes (1997-08-04) 4 Gusht, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesTokushima, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Mynavi Vegalta Sendai37(2)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nana Ichise (市瀬 菜々 Ichise Nana?, lindur më 4 Gusht 1997) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 6 0
2018 9 0
Gjithsej 15 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)