Nanteuil-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nanteuil-sur-Aisne
Qytet
Vendndodhja
Nanteuil-sur-Aisne is located in Franca
Nanteuil-sur-Aisne
Nanteuil-sur-Aisne
49°30′44″V 4°18′00″L / 49.512222222222°V 4.3°L / 49.512222222222; 4.3Koordinatat: 49°30′44″V 4°18′00″L / 49.512222222222°V 4.3°L / 49.512222222222; 4.3
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.92 km2
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 08313


Nanteuil-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Nanteuil-sur-Aisne ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe 7.92 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nanteuil-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale