Nao Shikata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nao Shikata
Të dhënat personale
Emri i plotëNao Shikata
Data e lindjes (1979-11-05) 5 Nëntor, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2008Nippon TV Beleza147(16)
Ekipi kombëtar
2001–2006Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nao Shikata (四方 菜穂 Shikata Nao?, lindur më 5 Nëntor 1979) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 3 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 1 0
2005 2 0
2006 2 0
Gjithsej 8 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]