Naoji Ito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Naoji Ito
Të dhënat vetjake
Emri i plotëNaoji Ito
Datëlindja (1959-07-01) 1 korrik 1959 (64 vjeç)
VendlindjaMie, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1978–1986Honda
1988–1993PJM Futures
Karriera ndërkombëtare
1981Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Naoji Ito (lindur më 1 Korrik 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]