Naomichi Ueda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naomichi Ueda
Të dhënat personale
Emri i plotëNaomichi Ueda
Data e lindjes (1994-10-24) 24 Tetor, 1994 (27 vjeç)
Vendi i lindjesKumamoto, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–Kashima Antlers82(4)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Naomichi Ueda (lindur më 24 Tetor 1994) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]