Napaskiak, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Napaskiak, Alaska
Anglisht : Napaskiak
qytet
Vendndodhja
Napaskiak, Alaska is located in SHBA Alaska
Napaskiak, Alaska
Napaskiak, Alaska

Koordinatat: 60°42′25″V 161°45′39″P / 60.70694°V 161.76083°P / 60.70694; -161.76083

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Bethel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.9 km2
 •  tokësore 9 km2
 •  ujore 0.9 km2
Lartësia 1 m (m.n.d.)
Popullsia 405 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi October 27, 1971[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99559
Prefiksi 907
Koordinatat 60° 42′ 25″ Veri

161° 45′ 39″ Perëndim

Napaskiak, Alaska (Napaskiak) është një qytet në qarkun Bethelshtetit federal Alaska, SHBA. Në Napaskiak, Alaska jetojnë 405 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 9.9 km2 (3.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 1 m (3 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 55. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Napaskiak, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale