Nashice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Našice
—  Qytet  —
Pamje nga Nashice

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.5°0′0″V 18.1°0′0″L / 45.50000°V 18.10000°L / 45.50000; 18.10000 (Našice)Koordinatat: 45.5°0′0″V 18.1°0′0″L / 45.50000°V 18.10000°L / 45.50000; 18.10000 (Našice)
Popullsia 7.862 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Našice is located in Kroacia
Našice
Našice

Našice (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 7862 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 7894 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 8173 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.41%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Našice – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Osijek-Baranja