Natasa Đorđevic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nataša Đorđević
Lindi (1974-05-13) 13 maj 1974 (49 vjeç)
[[Kosovë|]], KSA e Kosovës, Jugosllavi
ZhanretPop-folk
Këngëtare
Instrument(et)Zërat
Vitet aktik1989-tani
LabeliPGP RTS, Lucky Sound, Vujin Trade Line AG Grand Production, Gold Music

Nataša Đorđević është një këngëtare e muzikës pop-folk serbe . [1] Albumi i saj i parë u publikua nga PGP-RTS në 1994. Sot ajo është një nga artistet më të suksesshme të Grand Production.

Ajo ka lëshuar shumë duete me këngëtarë të famshëm serbë, dhe së bashku me Suzana Jovanoviç kanë dhënë një zë mbështetës për Stojën, një tjetër këngëtare e njohur serbe e pop-folk-ut.

  1. ^ "Nataša Đorđević: Bivši muž je pokušao da me ubije!". Naslovi (në serbisht). 24 qershor 2010. Arkivuar nga origjinali më 20 mars 2012. Marrë më 11 prill 2011.