Naut Aran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naut Aran
Qytet
Vendndodhja
Naut Aran is located in Spanjë
Naut Aran
Naut Aran

Koordinatat: 42°42′32″V 0°54′11″L / 42.70889°V 0.90306°L / 42.70889; 0.90306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Val d'Aran
Kryetari i Bashkisë César Ruiz-Canela Nieto
Partia CDA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 255.75 km2
Lartësia 1267 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 42′ 32″ Veri

0° 54′ 11″ Lindje


Naut Aran është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Val d'Aran, të provincës Lleida, në Katalonia. Naut Aran ka 1716 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 255.75 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]