Navàs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navàs
Komunë
Vendndodhja
Navàs is located in Spanjë
Navàs
Navàs

Koordinatat: 41°54′0″V 1°53′11″L / 41.90000°V 1.88639°L / 41.90000; 1.88639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80.6 km2
Popullsia 6171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 54′ 0″ Veri

1° 53′ 11″ Lindje


Navàs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Navàs ka 6171 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 80.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Navàs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale