Navès, Lleida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navès, Lleida
Komunë
Stema_figuraBandera de Navès.svg
Vendndodhja
Navès, Lleida is located in Spanjë
Navès, Lleida
Navès, Lleida

Koordinatat: 41°59′34″V 1°38′26″L / 41.99278°V 1.64056°L / 41.99278; 1.64056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Casafont Augé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 145,3 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 267 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25286
Koordinatat 41° 59′ 34″ Veri

1° 38′ 26″ Lindje

Faqja Zyrtare naves.ddl.net


Navès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Navès ka 267 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 145,3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]