Navarcles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Navarcles
Komunë
Vendndodhja
Navarcles is located in Spanjë
Navarcles
Navarcles

Koordinatat: 41°42′V 1°59′L / 41.700°V 1.983°L / 41.700; 1.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.53 km2
Popullsia 5965 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Navarcles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Navarcles ka 5965 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]