Nayuha Toyoda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nayuha Toyoda
Të dhënat personale
Emri i plotëNayuha Toyoda
Data e lindjes (1986-09-15) 15 Shtator, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2011Nippon TV Beleza134(6)
2012Speranza FC Osaka-Takatsuki8(0)
2012Albirex Niigata6(0)
2013Bunnys Kyoto SC22(6)
2014Yokohama FC Seagulls
Ekipi kombëtar
2004–2010Japonia22(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nayuha Toyoda (豊田 奈夕葉 Toyoda Nayuha?, lindur më 15 Shtator 1986) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 22 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 1 0
2005 4 0
2006 0 0
2007 8 0
2008 4 0
2009 2 0
2010 3 0
Gjithsej 22 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010 Japan Football Association(japonisht)