Jump to content

Ndërtesa e Lidhjes së Prizrenit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ndërtesa e Lidhjes së Prizrenit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPrizren, Kosovë
NdërtuarShek. XIX - 1878
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar260/68
Nr. i referencës2909

Ndërtesa e Lidhjes së Prizrenit është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 260/68.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]