Ndeshjet Shqipëri - Bosnje dhe Hercegovinë në futboll

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ndeshjet Shqipëri - Bosnje dhe Hercegovinë në futboll
Ndeshje gjithsej 4 Ndeshje gjithsej
Fitore 1 Humbje
Barazim 2 Barazim
Humbje 1 Fitore
Gola të shënuar 3 Gola të pranuar
Gola të pranuar 3 Gola të shënuar
# Data Vendi Ekipi vendas Rezultati Ekipi mysafir Kampionati Referimet
1 30 nëntor 1995 Tiranë Shqipëria Shqipëria 2 – 0 Stampa:Country data Bosnia and Herzegovina (1992-1998) Bosnja dhe Hercegovina Ndeshje miqësore
2 24 prill 1996 Zenicë Bosnja dhe Hercegovina Stampa:Country data Bosnia and Herzegovina (1992-1998) 0 – 0 Shqipëria Shqipëria Ndeshje miqësore
3 8 tetor 2010 Tiranë Shqipëria Shqipëria 1 – 1 Bosnja dhe Hercegovina Bosnja dhe Hercegovina Kualifikimet për Euro 2012
4 7 qershor 2011 Zenicë Bosnja dhe Hercegovina Bosnja dhe Hercegovina 2 – 0 ShqipëriaShqipëria Kualifikimet për Euro 2012

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]