Nederweert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nederweert (kthjellim).


Nederweert
—  komuna  —
stema_figuraNederweert flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Nederweert
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°16′58″V 5°44′50″L / 51.282778°V 5.74722°L / 51.282778; 5.74722 (Nederweert)Koordinatat: 51°16′58″V 5°44′50″L / 51.282778°V 5.74722°L / 51.282778; 5.74722 (Nederweert)
Sipërfaqja 101,79 km2
Popullsia 16.657 banorë 2011
Dendësia 163,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0495
Kodi Postar 6030-6035, 6090-6092
Kodi statistikor 0946
Nederweert is located in Hollandë
Nederweert
Nederweert
Nederweert – harta_foto
www.nederweert.nl

Nederweert është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 101.79 km² dhe popullsi 16657 banorë[1]. Nederweert është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu