Neede

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Neede (kthjellim).


Neede
—  woonplaats  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Berkelland
Koordinatat 52°07′59″V 6°36′50″L / 52.133055°V 6.61388°L / 52.133055; 6.61388 (Neede)Koordinatat: 52°07′59″V 6°36′50″L / 52.133055°V 6.61388°L / 52.133055; 6.61388 (Neede)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Neede is located in Hollandë
Neede
Neede

Neede është një qytezë në Berkelland, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Neede – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland