Neerijnen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Neerijnen (kthjellim).


Neerijnen
—  komuna  —
stema_figuraNeerijnen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Haaften
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°50′00″V 5°17′00″L / 51.8333°V 5.2833°L / 51.8333; 5.2833 (Neerijnen)Koordinatat: 51°50′00″V 5°17′00″L / 51.8333°V 5.2833°L / 51.8333; 5.2833 (Neerijnen)
Sipërfaqja 72,96 km2
Popullsia 11.873 banorë 2010
Dendësia 162,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0344, 0345, 0418
Kodi Postar 4060-4061, 4063-4064, 4174-4176, 4180-4182, 4184-4185
Kodi statistikor 0304
Haaften is located in Hollandë
Haaften
Haaften
Neerijnen – harta_foto
www.neerijnen.nl

Neerijnen është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 72.96 km² dhe popullsi 11873 banorë[1]. Haaften është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland