Neuflize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuflize
Komunë
noform
Pamje nga Neuflize
Stema_figura
Vendndodhja
Neuflize is located in Franca
Neuflize
Neuflize
49°24′40″V 4°18′17″L / 49.411111111111°V 4.3047222222222°L / 49.411111111111; 4.3047222222222Koordinatat: 49°24′40″V 4°18′17″L / 49.411111111111°V 4.3047222222222°L / 49.411111111111; 4.3047222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.78 km2
Popullsia 757 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08314


Neuflize është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Neuflize ka një popullsi prej 757 banorë dhe sipërfaqe 13.78 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuflize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale