Neufmaison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neufmaison
Komunë
noform
Pamje nga Neufmaison
Vendndodhja
Neufmaison is located in Franca
Neufmaison
Neufmaison
49°45′41″V 4°30′32″L / 49.761388888889°V 4.5088888888889°L / 49.761388888889; 4.5088888888889Koordinatat: 49°45′41″V 4°30′32″L / 49.761388888889°V 4.5088888888889°L / 49.761388888889; 4.5088888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.06 km2
Popullsia 57 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08560
INSEE 08315


Neufmaison është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Neufmaison ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 7.06 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neufmaison (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale