Neufmanil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neufmanil
Komunë
noform
Pamje nga Neufmanil
Stema_figura
Vendndodhja
Neufmanil is located in Franca
Neufmanil
Neufmanil
49°48′37″V 4°47′43″L / 49.810277777778°V 4.7952777777778°L / 49.810277777778; 4.7952777777778Koordinatat: 49°48′37″V 4°47′43″L / 49.810277777778°V 4.7952777777778°L / 49.810277777778; 4.7952777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.12 km2
Popullsia 1117 banorë
Dendësia 110 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08700
INSEE 08316


Neufmanil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Neufmanil ka një popullsi prej 1117 banorë dhe sipërfaqe 10.12 km², me një dendësi prej 110 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neufmanil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale