Neuville-Day

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-Day
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-Day
Vendndodhja
Neuville-Day is located in Franca
Neuville-Day
Neuville-Day
49°29′44″V 4°41′18″L / 49.495555555556°V 4.6883333333333°L / 49.495555555556; 4.6883333333333Koordinatat: 49°29′44″V 4°41′18″L / 49.495555555556°V 4.6883333333333°L / 49.495555555556; 4.6883333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Kryetari Marc Laménie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.68 km2
Popullsia 168 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08321


Neuville-Day është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Neuville-Day ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 7.68 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuville-Day – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale